Klocki Lego jako fenomen dzieciństwa

Każdy chociaż raz w życiu bawił się klockami Lego. Większość była posiadaczami sporych kolekcji tych klocków. Było wiele różnych zestawów, które można było ze sobą łączyć i tworzyć nowe budowle. Fenomen klocków Lego związany jest z ich prostotą. Łączenie ze sobą klocków jest banalnie proste, tworzenie prostych budowli również nie powinno sprawiać większych problemów. Z czasem zaczęły się pojawiać coraz bardziej skomplikowane zestawy i coraz to ładniejsze figurki. To sprawiło, że klocki lego (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl) stały się jeszcze bardziej pożądane. Lego weszło już w pop kulturę, można zobaczyć je na ubraniach, w grach komputerowych, powstały również filmy animowane z klockami Lego. 

Dlaczego warto bawić się klockami Lego?

Zabawa Lego rozwija wiele różnych umiejętności. Dziecko uczy się kategoryzowania, rozwija myślenie sekwencyjne i przestrzenne. Dzięki klockom można ćwiczyć koordynację ruchową, spostrzegawczość oraz cierpliwość. Kolejną rzeczą, którą rozwija zabawa klockami jest kreatywność. Dzieci samodzielnie wymyślają budowle i sposoby ich wykonania, samodzielnie dobierają klocki, których będą używać do budowy. Dzięki Lego dzieci rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą, ponieważ z Lego są w stanie zbudować to co chcą. To, co również przemawia za tym, że klocki Lego to świetny wybór dla dziecka, jest brak komputera i telewizora. Jest to czynność podczas której dziecko skupia się wyłącznie na szukaniu odpowiedniego klocka, taka zabawa pozwala się wyciszyć i skupić. W dzisiejszych czasach te umiejętności są bardzo ważne, a tak rzadko ćwiczone. 

Jaki zestaw wybrać?

W zależności od potrzeb i wieku dziecka, do wyboru jest mnóstwo różnych zestawów. Dla najmłodszych idealnie sprawdzą się klocki Lego Duplo, ponieważ zawierają tylko i wyłącznie duże elementy. Dzięki temu dziecko nie jest w stanie ich połknąć. Dla dzieci starszych do wyboru jest mnóstwo opcji, od lego city, po lego ninjago, minionki, lego friends i wiele innych. Ilość dostępnych zestawów sprawia, że można wybrać zestaw idealnie pod dziecko, któremu akurat robimy prezent.