Klocki Lego są znane dla każdego. Zdobyła zaufanie nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Lego widnieje nawet w Księdze Rekordów Guinnessa. To, dlaczego Lego jest tak popularne, jest proste. W ciągu wieloletniej historii marki producentom udało się ciągle zachowywać tradycje produkcyjne, a także słyną z empatycznego podejścia do klientów. W ciągu każdej sekundy na świecie sprzedaje się 7 zestawów klocków lego i produkuje się ponad 600 części. A całkowity czas spędzany przez dzieci na zabawie w Lego szacuje się na ponad 5 miliardów godzin.

Jakie są najmocniejsze strony Lego? 

Lego ma wiele mocnych stron. Miłośników ich zestawów przyciągają przede wszystkim takie kwestia jak:

– Szeroki asortyment. Linia Lego ma niezwykle bogaty wybór. Każdy może więc wybrać prezent dla swojego dziecka. Możesz zadowolić zarówno maluchy, jak nastolatka. Nawet dorośli uwielbiają zestawy Lego i chętnie tworzą własne konstrukcje. 
– Wieloletnia historia. Firmę założył Duńczyk Ole Kirk Kristiansen w 1932 roku. Przeszła ona dość trudną drogę – od produkcji wyrobów drewnianych po produkcję obecnych projektów. Nawet słynny obiekt kolekcjonerski – LEGO Man powstał dopiero w 1978 roku. Dziś ta ich armia tworzy ponad 4,5 miliarda sztuk.
– Wszechstronność montażu. Co zaskakujące, szczegóły wszystkich zestawów Lego (z wyjątkiem serii dla małych dzieci), składają się z tego samego mocowania. Każdy nowoczesny klocek i detal idealnie do siebie pasują. Możesz także budować i tworzyć nowe obiekty za pomocą różnych zestawów i serii. Właśnie ta funkcja pozwoliła zbudować kolej z klocków Lego o długości, która wynosiła 545 m, co ustanowiło nowy rekord Guinnessa.
-Świetna jakość. Według magazynu Fortune klocki Lego zostały uznany za produkt stulecia. Wszystkie części Lego mają idealnie gładką i równą powierzchnię. Są pomalowane farbami o świetnej jakości i intensywnym kolorze, dlatego są całkowicie bezpieczne.
-Wielozadaniowość. Klocki Lego to nie tylko konstrukcje. Jest to także wspaniała gra edukacyjna, w której doskonale rozwijane są umiejętności motoryczne. Dyskretnie trenują one wytrwałość i cierpliwość dzieci i dorosłych.